Strateginė sesija: ateities vizija. Ką apie tai sako garsiausi CEO?

Risto Siilasmaa yra Nokia, 151-erius metus skaičiuojančios kompanijos, valdybos pirmininkas. Juo tapo 2008 m. ir nuo jo atėjimo Nokia išgyveno "eilinę" transformaciją. 2012 m. pavasarį veiklos nuostoliai siekė 2 mlrd.€ ir beveik niekas nebetikėjo, kad ji atsigaus. Tačiau Nokia pradėjo savo naują erą. 2012 m. vasarą Nokia rinkos kapitalizacija tesiekė $5 mlrd., o įmonės vertė - $1,5 mlrd.

2016 m. pradžioje šie skaičiai atrodė jau kitaip: rinkos kapitalizacija siekė beveik $40 mlrd., o vertė - apie $30 mlrd. Iš 100 000 darbuotojų, šiandien dirbančių kompanijoje, tik 1 (vienas!) procentas dirbo joje prieš tris metus. Kompanija transformavosi pakeisdama praktiškai visus savo atomus. Išeinantiems darbuotojams ji pasiūlė programą, pavadintą Tiltu (angl. Bridge). Kaip parodė vėliau atliktas tyrimas, 85% išeinančių darbuotojų kompanijos elgesiu su jais buvo labai patenkinti arba patenkinti. Likusiems tai suteikė pasitikėjimo, kad pagarba išlieka vertybe.

Koks buvo šitokį neįtikėtiną posūkį padariusios komandos pagrindas? Kaip 2016 m. interviu pasakojo dabartinis Nokia valdybos pirmininkas, savo strategiją jie statė ant naujos ateities vizijos:

"It’s a vision we call the programmable world. In the programmable world, tens of billions of mobile sensors feed data into interoperable cloud platforms, which perform intelligent analysis and translate the learnings into actions that are fed back to the real world via actuators, such as valves, engines, locks, autonomous machines, and devices of all sorts. As the real world becomes programmable and connectivity expands massively, we can create new possibilities for people and businesses by embedding these intelligent, software-driven networks seamlessly in our lives."

Taigi, Nokia nebegamina telefono aparatų, dabar ji yra tinklų versle. Ji vis dar "connecting people", tačiau jau nauju būdu: "building the world’s most demanding network infrastructure".