Sociokratija – sklandesniam verslui ir darnesniam “Versli Lietuva” kolektyvui

„Šiandien visos organizacijos turi iššūkį. Suprantame, jog žmonių įsitraukimas ir dalyvavimas labai svarbu, todėl kviečiame ir skatiname žmones bendrauti, kalbėtis, vienas kitą pažinti. Bet organizacija nėra draugų būrelis. Tai profesionalų bendruomenė, kuri turi savo paskirtį – parduoti prekes, atlikti paslaugas, užsidirbti, investuoti, kurti. Tam reikia susitarti. Ir greitai. Todėl organizacijų lyderiai susiduria su paradoksu: tradicinis sprendimų priėmimo metodas laikosi ant vadovo galių ir autoriteto. O stiprūs ir profesionalūs bendradarbiai nenori, kad kiti už juos spręstų, jie nori susitarti. Kolektyviniams susitarimams autokratija netinka, o demokratijos siūlomas sprendimų priėmimo būdas balsuoti neleidžia priimti gerų sprendimų“, - sako „Talent Safari“ vadovė Eglė Daunienė.

Susidūrus su tokiais pasvarstymais, kyla klausimas - kaip suderinti demokratiją ir greitus sprendimus? Pasak E.Daunienės, tokiu atveju labai tinka sociokratija  - naujai plintanti alternatyva, kuri pritampa verslo, švietimo ir kitokiose organizacijose, kuomet darbinius sprendimus savo srityje bendradarbiai priima patys (t.y. autokratiškai), o bendrus politinius (organizavimosi) susitarimus sprendžia drauge sutikimo (t.y. prieštaravimo nebuvimo) būdu – yra. Kol kas tai geriausia veikianti alternatyva, derinanti paradoksą tarp bendradarbių įsitraukimo ir kolektyvinės disciplinos taip, kad kiekvienas dalyvis IR palaikytų susitarimą, IR jaustų norą jį įgyvendinti.

Kartu su „Verslios Lietuvos“ komanda gilinomės į šią temą. Sesijos tikslas – pažinti ir pradėti praktiškai taikyti pagrindinius sociokratijos principus.

Plačiau: http://www.verslilietuva.lt/lt/naujienos/naujienos/sociokratija-sklandesniam-verslui-ir-darnesniam-kolektyvui/369