Ką mes veikiame?

Kiekvienoje komandoje (ir organizacijoje) būna klausimų, apie kuriuos kalbame tyliai dviese, trise, prie kavos aparato ar išėję pasivaikščioti.

Pavyzdžiui visi pritaria, jog kokybiškas grįžtamasis ryšys laiku yra svarbu, bet mažai kas juo dalijasi tiesiai, labiau už nugaros. Arba – kaip ir visi sutaria, kad svarbu dirbti kokybiškai, bet nesame patenkinti gautų rezultatų kokybe, todėl manome, kad skirtingai suprantame, kas yra mums kokybė ir dėl to nuolat ginčijamės. Arba - norime žinoti mums darbui svarbią informaciją, bet nenorime gaišti laiko susirinkimuose ja dalinantis.

Skausmingai pažįstamos, dažnai girdimos istorijos su nevilties prieskoniu: šito sutarti NEĮMANOMA, nes neturime laiko ir, tikriausiai, nežinome KAIP. Nieko stebėtino - veiksmingų būdų susitarti kolektyve beveik nėra. Todėl „geriau tegu nusprendžia vadovas arba palikime viską savieigai (o po to žiūrėsim, kaip čia bus)“.

zmones mazi

Turime alternatyvų, leidžiančių susitarti taip,
kad kiekvienas dalyvis IR palaikytų susitarimus,
IR jaustų norą juos įgyvendinti

 

Strateginės sesijos

Ateities paieškos (angl. The Future Search) - tai planavimo susitikimas, kuris padeda žmonių grupei labai greitai nuo kalbų pereiti prie darbų. Jo rezultatas yra savivalda – dalyviai energingai ir savarankiškai imasi įgyvendinti tai, ką susitarė. Tai diskusija, kurioje pažadinama visų energija ir pasidalijama atsakomybe.

Kiti mokymai

Susirinkimų fasilitavimo ir pokyčių valdymo mokymai

Sociokratija

Sociokratija yra visapusė valdymo sistema, skirta suorganizuoti bendrą tikslą turinčią žmonių grupę jo siekti veikiant drauge. Ši sistema turi išsamų valdymo praktikų rinkinį – nuo mikropraktikų (pvz., kaip sudaryti susirinkimo darbotvarkę) iki makropraktikų (pvz., kokia turi būti hierarchinė struktūra, kad joks procesas nebūtų paliktas).

Susirinkimų knyga

Idėja paruošti susirinkimų vedimo instrumentų rinkinį vadovams kilo supratus, jog yra daug puikių grupinio darbo metodų, padedančių efektyviai organizuoti kolektyvinį žmonių darbą. Tačiau jie daugiausiai žinomi siauram profesionalų ratui, išbarstyti įvairiuose interneto tinklapiuose, pritaikyti naudoti mokymuose ir konferencijose. O juk šie metodai yra puikūs pagalbininkai vadovui, turinčiam organizuoti savo komandos darbą, pasiekti, kad gerai bendradarbiautų žmonės iš skirtingų komandų, skirtingų interesų grupių – tereikia tuos metodus šiek tiek adaptuoti.