Eglė

028

Eglė Daunienė

Pastarieji metai buvo savęs pažinimo ir savo vaidmens suvokimo laikas. Įvairūs darbai ir valdymo konsultavimo projektai padėjo atrasti, kad daugiausia vertės sukuriu, kai padedu susitelkti, mokau klausytis savęs (Focusingas) ir kitų (Sociokratija), moderuoju susirinkimus, susitikimus ir sudėtingų klausimų svarstymą bei strategines sesijas.

Labai praturtina ilgalaikiai asmeninės mentorystės projektai, kai mano užduotis yra padėti išlaikyti centre tikslą, būti veidrodžiu, kuris padeda reflektuoti realias situacijas, surasti atsakymus į realius darbinius klausimus.

Savo profesinėje veikloje remiuosi dviem dalykais: mokslu ir gyva praktika.

Profesinę patirtį sukaupiau septynerius metus dirbdama finansų audito ir organizacijų vystymo srityje tarptautinėse kompanijose „Ernst&Young” ir „Arthur Andersen”. Todėl žinau, kaip veikia įmonės finansai, kas yra procesų optimizavimas, kas yra rizikos valdymas, kas yra verslo modeliavimas. Išmokau daug sudėtingų dalykų tam, kad suprasčiau, jog ne visada juose yra sprendimas. Kartais juose yra bėda.

Trejus metus dirbau vadove stambiose verslo organizacijose („Vilniaus prekyba”, „Euroapotheca” bei „LEO LT”), kur vadovavau strategijos valdymo, kontroliuojančios bendrovės (holding’o) valdymo, organizacijos kūrimo ir vystymo, žmogiškųjų išteklių valdymo projektų kūrimui bei įgyvendinimui. Tai padėjo plačiai pamatyti verslo visumą. Teko perskaityti daug vadybos, fizikos, biologijos mokslo literatūros, tuomet išmėginti tuos dalykus praktikoje, kad suprasčiau, ko reikia, kad sektųsi. Labiausiai šiai patirčiai esu dėkinga už tai, kad „atsistojau ant žemės” ir supratau, kad visi verslai savo esme yra sudėtingai paprasti. Kad kiekvienas verslas pirmiausia yra vadovų komanda: kokia ji, kiek stipri, vieninga ir įsitraukusi į tai, ką daro, – tokia ir verslo sėkmė. Tada ir parašiau pirmąją Strategijos knygą.

Norėdama įvaldyti „žmonių sutelkimo meną”, ėmiausi rašyti disertaciją apie tai, kaip versle „randasi” ir plėtojasi strategija, kaip įgyvendinami pokyčiai.

Mano patirtis mane visiškai įtikino (ir mokslas tai patvirtina) – tvaru ir darnu yra tik tai, ką žmonės padaro patys, nusprendę, kad taip reikia, savo laisva valia.

Man labai įdomu, kaip žmonės mąsto, mokosi ir organizuojasi, kodėl vieniems verslams sekasi, o kiti ima ir stringa. Mane labai domina verslo modeliai, jų analizė ir atvaizdavimas. Smagu matyti, kaip įmonės vertės grandinės ir verslo modelio pažinimas vadovams padeda rasti priežastis, kodėl nesiseka įgyvendinti to, kas sugalvota, kodėl rezultatai netenkina, kodėl „nedžiugina” bendras darbas.

Puikiai moku klausyti, todėl vadovams lengva su manimi kalbėtis. Turiu didžiulę ir labai įvairialypę patirtį ir smalsų protą, todėl esu geras pašnekovas, kai reikia ieškoti sprendimų arba tiesiog pasitarti. Esu įvaldžiusi gebėjimą iškonstruoti painiavą arba iš paskirų detalių sudėlioti visumą. Mane „veža” tai daryti su vadovais, kurie nori geriau pažinti savo verslą, sutelkti savo žmones, verslauti bendradarbiaujant, „įdarbinant” žmonių talentus, siekiant ne tik ekonominės naudos, bet ir vertės žmonėms ir aplinkai.